Preskočiť na hlavný obsah

Ekologické pranie s Babičkinou záhradou


Ahojte :-)

Takto pred sviatkami tu mám pre Vás článok o ekologickom praní. Ak chcete aby bolo Vaše oblečenie nie len čisté a voňavé ale chcete šetriť aj trošku prírodu tak snáď Vás týmto článkom k tomu motivujem  Pred vyše mesiacom mi prišiel balíček na testovanie z eshopu Babičkina záhrada . Som veľmi rada, že som túto možnosť mala a moje dojmy si môžte prečítať v tomto článku.Ako prvé by ste si mali zistiť aká tvrdá je Vaša voda aby ste si vedeli určiť dávkovanie a prípadne ak je Vaša voda veľmi tvrdá je potrebné použiť aj zmäkčovače z prírodných zložiek napr. Zmäkčovač vody

Na viac znečistené prádlo by sa mal používať aj odstraňovač škvŕn, ktorý je tiež prírodný. Napr. Puer bieliaci prášok

Na testovanie som dostala balenie pracieho gélu a plákadlo prádla.

Prací gél levanduľový
Popis:

Ekologický prací gél z mydlových orechov. Vhodný na pranie všetkých tkanín pri všetkých teplotách. Neobsahuje ropné deriváty, fosfáty, umelé parfémy, farbivá ani opticky zjasňujúce látky.

Základom pracieho gélu je výťažok z mydlových orechov v biokvalite získaný najšetrnejšou metódou za studena. Je vhodný pre všetky druhy prádla a pranie pri všetkých teplotách aj pre ručné pranie. Šetrný k farbám.

Zloženie: saponín z mydlových orechov v biokvalite, uhličitan sodný (sóda), silikáty, xantanová guma, benzoan sodný, levanduľová silica.

Dávkovanie: Cca 30 ml na prací cyklus. Priamo do bubna práčky alebo do zásobníku na prací prostriedok.

Cena: 6,20 eur za jeden liter a môžte ho zakúpiť v babičkinej záhrade 

Máchadlo bielizne L´vandu LOVE
Popis:

V tvrdej vode sa mydlová zložka pracích prostriedkov zráža s minerálnymi látkami, vyskytujúcimi sa v tejto vode. Plákadlo prádla s príjemnou levanduľovou vôňou, ktorý sa pridáva do pláchacieho kúpeľa namiesto aviváže, rozpúšťa zrazené zbytky mdyla a uľahčí tak ich vypláchnutie pláchacou vodou. Prádlo tak bude mäkšie, farby jasnejšie. Svojou mierne kyslou reakciou neutralizuje pláchaciu kúpeľ, čo je dôležité hlavne pre ľudí s citlivou pokožkou a alergikov. K prádlu nie je nutné pridávať aviváž.

Zloženie: 15-30% kyselina citrónová, <5% prírodná levanduľová silica

Cena: 4,90 eur za jeden liter a môžte ho zakúpiť tiež v babičkinej záhrade 

Takže oba výrobky som starostlivo testovala. Skúšala som prať každé oblečenie - či už biele alebo farebné. Dokonca som s nimi prala aj moje a manželove pracovné oblečenie, ktoré nie je určite nejako čisté. Musím uznať, že rozdiel medzi praním s týmito prostriedkami a praním s bežnými pracími prostriedkami, ktoré má väčšina ľudí doma nie je žiaden. Myslím to tak, že aj tieto ekologické prostriedky si s mojím prádlom hravo poradili. Prádlo som mala čisté aj pri praní pri menších teplotách. Vypraté prádlo jemne voňalo po levanduli. Bolo mäkké a svieže. Ja oba tieto výrobky rada odporúčam ďalej a myslím, že by ste im mali dať šancu.

Pozitíva:
šetria prírodu
čisté prádlo
prádlo voňavé po levanduli
cena

Negatíva:
Nenašla som žiadne


A čo Vy? Skúšate žiť trochu ekologicky? Lákajú Vás tieto výrobky? Ak si netrúfate kúpiť celé balenia tak Babičkina záhrada má v ponuke aj vzorky.

Budem rada za každý komentár. S pozdravom Zuzka :-)

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Lacná ale účinná dekoratívna kozmetika

Ahojte! Dnes si môžete v mojom článku prečítať o troch produktoch z dekoratívnej kozmetiky, ktoré som v poslednej dobe testovala.

Trio od Uriage

Ahojte! Dneska tu mám pre vás článok o troch produktoch značky Uriage,ktorú určite dobre poznáte. Táto značka sa vyznačuje tým, že ich produkty obsahujú termálnu vodu Uriage.

Blond vlasy bez žltých tónov - Top 3 silver šampóny

Ahojte! Už ste si určite všimli, že som si opäť vlasy prefarbila na blond. Ja mám rada takéto zmeny a vôbec sa im nebránim. Pravidelne si farbím vlasy na čierno a potom na blond už pár rokov. Koncom minulého roka som dostala chuť byť opäť blondínkou a momentálne sa už pomaly približujem ku farbe, akú chcem. So sťahovaním tmavej farby príde niekedy aj ten nechcený žltý efekt a tak mám doma vždy fialový šampón. Dneska vám predstavím top tri šampóny,ktoré sa zbavia žltých tónov.